Turistické dalekohledy

Co si musí přibalit každý správný turista před velkým výšlapem? Binokulární turistický dalekohled ve skořepinovém nebo textilním pouzdře. Není nutné jej vždy balit do batohu, lepší je přehodit brašnu s dalekohledem přes rameno. Tak je dalekohled připravený k okamžitému použití, pokud chcete identifikovat jednotlivé vrcholy pohoří nebo pokud spatříte na protější hoře partu kamzíků.

Technické vybavení? Zvětšení postačuje 7x, 8x, nejvýše 10x. Proč tak málo, když jsou na výběr i 20x a více? Totiž, mějte na paměti, že hodně vysoké přiblížení neznamená nutně jen výhodu. Jednak se tím zmenší zorné pole, takže pozorovat můžete jen bodové objekty. A jednak větší přiblížení přináší zvýšený třes obrazu. Při delším pozorování s vyšším přiblížením se pak může dostavit nepříjemná únava očí.

U informací o dalekohledech se setkáte se dvěma čísly – například 8 x 42. První číslo indikuje přiblížení, jak jsme si již uvedli. Druhé číslo znamená průměr čoček objektivu v milimetrech. Právě zmíněných 42 milimetrů (až například 50) je pro turistický dalekohled dobrá volba.

 
1390
129901139012990
Značky
Průměr objektivu
Typ
Voděodolnost
Využití
Zvětšení

Stránka 1 z 2 - 35 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 35 položek celkem